Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

Bieg 80 - lecia Przemysłu Lotniczego w Mielcu

W tym roku Mielec obchodzi 80-lecie przemysłu lotniczego. W 1938 r. rozpoczęła działalność fabryka lotnicza PZL Mielec-WP II podejmując produkcję samolotów bombowych PZL-37 Łoś.  Był to ważny impuls w dziejach miasta i jedno z ważniejszych wydarzeń w jego kilkusetletniej historii. Dzieje mieleckiego lotnictwa pisane były różnymi wydarzeniami. Jednak niezaprzeczalne jest to, że dziś trudno wyobrazić sobie lepszą wizytówkę miasta. 

Ponieważ wyjątkowe okazje, wymagają specjalnej oprawy i celebracji, pragniemy zaprosić wszystkich lubiących aktywny wypoczynek do wspólnego świętowania w nietypowy sposób.

Urząd Miejski w Mielcu oraz Studio Wizualne Damian Gąsiewski wraz z Partnerami honorowymi Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu oraz Lotniskiem Mielec zapraszają na wieczorny bieg z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego po pasie startowym mieleckiego lotniska. Będzie to pierwszy taki bieg w naszym mieście. 
 
grafika kwiecien 1

14 kwietnia 2018 r. 300 biegaczy z całej Polski, ale też Słowacji, czy odległego Chile będzie mieć niecodzienną okazję przebiec 6,5 km trasę po pasie startowym mieleckiego lotniska w otoczeniu statków powietrznych, będących wizytówką miasta. 
To bieg okolicznościowy, jedyny w swoim rodzaju. Na mecie biegacze otrzymają unikalny pamiątkowy medal, który będzie im przypominał o tej niecodziennej rocznicy. Idealną pamiątką będzie również wyjątkowa koszulka biegowa z sylwetkami mieleckich statków powietrznych.
 
mapka lotniska

Zapraszamy również kibiców, nie codziennie bramy lotniska są otwarte dla tak szerokiej publiczności. To jedna z nielicznych okazji by przyjrzeć się z bliska, jak wygląda praca na lotnisku. Organizatorzy przygotowali również niespodziankę, warto więc być z nami 14 kwietnia br.
Informacje dla zawodników i kibiców:
- parkingi zlokalizowane będą przed bramą wjazdową na lotnisko na okolicznych parkingach, obowiązuje zakaz wjazdu samochodami na teren lotniska
- uczestnicy i kibice mogą poruszać się tylko po wyznaczonej strefie
- start i meta zawodów będą zlokalizowane obok wieży kontroli lotów
- biuro zawodów będzie otwarte w godz. 17:00-19:00
- uczestnicy biegu przy odbiorze pakietów startowych proszeni są o potwierdzenie swojej tożsamości, prosimy zabrać ze sobą dowody osobiste
- pakiety startowe nie będą wydawane osobom trzecim
- ze względu na osiągnięty limit uczestników, w biurze zawodów nie będzie możliwości zapisania się na bieg
- biegacze wystartują o godz. 19:00 w blaskach zachodzącego 
słońca, a kierunek będą im wyznaczać zapalone światła pasa startowego
- ponieważ bieg odbywa się po pasie startowym, prosimy uczestników o nie biegnięcie z butelkami, bidonami i innymi przedmiotami, które mogłyby zostać zgubione czy zostawione na pasie startowym
 
lotnisko trasa

Zapraszamy, przeżyjmy to święto wspólnie.

Damian Gąsiewski
Studio Wizualne

Dojazd od strony Dębicy: MAPA

Dojazd od strony Rzeszowa: MAPA

Dojazd od strony Tarnowa: MAPA

Dojazd od strony Tarnobrzega: MAPA

Dojazd od strony Połańca: MAPA


Informacja dla mediów:
Do dyspozycji mediów będzie taras widokowy na wieży kontroli lotów mieleckiego lotniska.
17:00-19:00 Biuro zawodów
19:00 Start
19:20 Pierwsi zawodnicy na mecie
19:45 zamknięcie trasy
20:00 dekoracja (36 statuetek)
20:15 losowanie nagrody specjalnej
20:30 zakończenie