Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

Bieg z okazji 80-lecia Przemysłu Lotniczego w Mielcu

W Mielcu odbył się wyjątkowy bieg z okazji 80-lecia przemysłu lotniczego. Tym razem to biegacze dostali skrzydeł, szczególnie że wystartowali na pasie lotniska, a energii dodawały im flagowe statki powietrzne z Mielca: M-28 i Black Hawk.
 
2232323

Tym razem na pasie startowym kołowali oni - około 300 biegaczy. Jak przystało na procedury lotniskowe wystartowali punktualnie o 19. Pewnie byłoby jak w każdym innym biegu, gdyby nie widoki na trasie. Biegaczy napędzały medale i historia lotnictwa. Wśród zawodników żołnierze, piloci i pasjonaci lotnictwa. Ideą biegu było przypomnienie 80-letniej historii przemysłu lotniczego w Mielcu. W promieniach zachodzącego słońca trasę 6,5 kilometra najszybciej pokonał Michał Górkiewicz. Wśród kobiet najlepsza była mielczanka Magdalena Łączak. Największym wydarzeniem 80-lecia przemysłu lotniczego w Mielcu będą Podkarpackie Pokazy Lotnicze, które odbędą się 28 lipca.

Źródło TVP Rzeszów