Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

Chile: Podano harmonogram dostaw mieleckich Black Hawków

Głównodowodzący chilijskich wojsk lotniczych, generał Jorge Robles Mella, ujawnił planowy harmonogram dostaw śmigłowców S-70i Black Hawk. Zgodnie z pierwotnymi zapowiedziami Fuerza Aérea de Chile ma otrzymać wszystkie sześć zamówionych w grudniu 2016 roku S-70i do końca roku 2018.
 

Realizacja zamówienia będzie podzielona na dwie części. Pierwsza partia dotrze do Chile w sierpniu tego roku, druga zaś – w listopadzie. Dostawa będzie realizowana prawdopodobnie przez ciężki samolot transportowy An-124, który już wcześniej zabierał Black Hawki (także trzy sztuki) z lotniska Rzeszów-Jasionka do Arabii Saudyjskiej.
 

Wyprodukowane w Polsce maszyny uzupełnią flotę starzejących się i mniejszych śmigłowców UH-1 i Bell 412. Black Hawki będą wykorzystywane przede wszystkim do szeroko rozumianych zadań transportowych (w tym dostarczania pomocy humanitarnej po klęskach żywiołowych), ale będą również przystosowane do wypełniania zadań CSAR.

Źródło: http://www.konflikty.pl/