Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

F-16 Tiger Demo Team Poland na pokazach w Mielcu

Ten pokaz z pewnością wywoła ogromne emocje i na długo pozostanie w pamięci. Duża moc, ryk silników, nieprawdopodobna prędkość – to wszystko połączone z umiejętnościami pilota zagwarantuje wspaniałe widowisko, podnoszące adrenalinę. Możemy już potwierdzić, że lotniczą „gwiazdą” IV Podkarpackich Pokazów Lotniczych będzie samolot F16.
 

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych, wojskowych samolotów na świecie. Jest użytkowany przez siły powietrzne 26 krajów, w tym Polski. Z biało-czerwoną szachownicą F16 latają od 2006 roku i właśnie jedną z tych maszyn zobaczymy w Mielcu. F16 – to samolot wielozadaniowy zaprojektowany przez amerykańską wytwórnię General Dynamics. Od 1993 roku produkowany przez Lockheed Corporation (obecnie Lockheed Martin). Od drugiej połowy lat 70. XX wieku powstało prawie 4500 egzemplarzy tych maszyn.
 

F16 już raz prezentował się w Mielcu podczas pamiętnego Air Show w 1997 roku. Polską armię czekał zakup tego typu samolotów, a mieleckie pokazy, które wtedy były Centralnymi Uroczystościami Święta Lotnictwa, były okazją do prezentacji tych maszyn. Na mieleckim niebie latały również m.in. Mirage czy Gripen. Tegoroczna edycja IV Podkarpackich Pokazów Lotniczych zaplanowana na 28 lipca zapowiada się równie atrakcyjnie. O kolejnych atrakcjach będziemy na bieżąco informować. Przypomnijmy, że organizatorami pokazów są Samorząd Województwa Podkarpackiego, Polskie Zakłady Lotnicze, Urząd Miejski w Mielcu oraz Lotnisko Mielec.

Źródło: www.pokazylotnicze.podkarpackie.pl