Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

Lotnisko

Lotnisko Mielec

O lotnisku

Powstałe w 1938 roku w ramach inwestycji Centralnego Okręgu Przemysłowego lotnisko w Mielcu, obecnie funkcjonuje jako lotnisko cywilne użytku publicznego o kodzie referencyjnym 4B i wpisane jest do rejestru lotnisk cywilnych Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Lotnisko położone jest w odległości 5km od centrum miasta Mielec, na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park” Mielec. Posiada dwie prostopadłe drogi startowe o nawierzchni asfaltowo-betonowej. Długość głównej drogi startowej wynosi 2498m i szerokości 60m, natomiast pomocniczej drogi startowej 659m i szerokości 25m.

Po północnej stronie głównej drogi startowej zlokalizowany jest trawiasty pas startowy o długości 610m i szerokości 100m, przeznaczony głównie dla lotnictwa sportowego.

Na lotnisku ustanowione jest dodatkowe lotnicze przejście graniczne dla ruchu osobowego, którego obsługę prowadzi Placówka Straży Granicznej Lotniska Rzeszów Jesionka.
 
Zarządzającym lotniskiem i właścicielem infrastruktury lotniskowej jest „PZL-Mielec” Cargo Sp. z o.o., a głównymi wspólnikami Spółki są Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie i Gmina Miejska Mielec.

Jako lokalny port lotniczy promujemy nowy wizerunek miasta Mielca i regionu, nowoczesnych technologii, nauki, edukacji, dynamicznie rozwijającego się międzynarodowego biznesu oraz wielu turystycznych atrakcji. Wyzwania, które przyniosły rozwój Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park” Mielec oraz wstąpienie Polski do Unii Europejskiej spowodowały ewolucję lotniska w Mielcu z lotniska fabrycznego w lokalny port lotniczy, stanowiący wsparcie rozwoju gospodarczego i społecznego Mielca i jego otoczenia.

źródło - www.mieleclotnisko.eu

Wyświetl większą mapę

źródło: www.maps.google.com