Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

O nas

Drodzy Czytelnicy

Jesteśmy grupą pasjonatów lotnictwa cywilnego i wojskowego z Mielca i okolic. Łączą nas wspólne zainteresowania związane z szeroko pojętym lotnictwem a także godziny spędzone na lotniskach podczas obserwacji i fotografowania statków powietrznych. Efekty naszej pracy będą prezentowane w galeriach na tej stronie.

Planespotting (ang. plane - samolot, to spot - namierzać) to zajecie, w którym obiektem obserwacji są wszelkie statki powietrzne. Amatorzy tego hobby obserwują samoloty pasażerskie i wojskowe, należące do linii lotniczych jak również prywatnych własciceli czy aeroklubów. Fakt pojawienia się samolotu na danym lotnisku oraz jego typ, numer rejestracyjny oraz pozostale dane są przeważnie notowane. Większość spotterów oprócz prowadzenia notatek również fotografuje zauważone statki powietrzne.

Idąc za przykładem innych lotnisk w naszym kraju oraz za granicą, zdecydowaliśmy aby utworzyć grupę spotterską również przy naszym, lokalnym lotnisku.

Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony wszystkich pasjonatów lotnictwa i fotografii!

 

                                                                                                                        Grupa EPML Spotters