Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej o ciasteczkach Rozumiem

SDK - MIstrzostwa Latawców

SDK - Otwarte Mistrzostwa Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Odek” Latawców Skrzynkowych i Płaskich za nami. Coroczne Mistrzostwa odbyły się  w sobotę 14.10.2017 na terenie MOSiR w Mielcu. Organizatorami byli: SKF ODEK, i  Modelarnia „IKAR” działająca przy Spółdzielczym Domu kultury  MSM w Mielcu  
 
 4

W tegorocznych mistrzostwach startowało 32-tu dwóch zawodników w konkurencji latawców płaskich (w tym 11 dziewczynek) oraz 8-miu zawodników z latawcami skrzynkowymi (w tym jedna dziewczynka). To rekordowa liczba zawodników. W imprezie brali udział zawodnicy nie tylko z Mielca, ale również z ościennych miast jak np. z Tarnobrzega.  
 
8

Wszystkim zawodnikom latawce latały dobrze. Zdarzały się uszkodzenia, jak np. przerwanie ogona z papieru, ale polowe naprawy pozwalały na dalsze loty. Pogoda dopisała, słoneczny dzień zgromadził nie tylko licznie zawodników ale i widzów. Była to rodzinna impreza sportu modelarstwa lotniczego, a życzliwa i sportowa atmosfera oraz widok wielu latawców w pobliżu samolotu „Iskra” pozostanie wszystkim widzom, zawodnikom i rodzicom na długo w pamięci. Przeciętny wiek zawodników to 6-12 lat.
 
6

Przed lotem ocenie podlegały: wykonanie, pomysłowość konstrukcji i jej skomplikowanie oraz ozdoby, a w locie: stateczność, wygląd i zrzuty taśm z karbowanej bibuły albo spadochroników. Oceny dokonywała komisja na czele której był : przewodniczący  Zygmunt Osak,  Bożena  Rachwał Bożena i Artur Wierzchowski.  

Zwycięzcy:  

Latawce skrzynkowe:
  • 1 miejsce egz.    Wiech Tomasz (6 l.)   Kawa Bartosz (13 l.)
 
  • 2 miejsce           Jeżowski Ksawery (8 l.)
 
  • 3 miejsce            Kozik Kuba (10 l.)

Latawce płaskie:
  • 1 miejsce egz      Kończyk Karol (12 l.)       Dudek Alan (10 l.)
 
  • 2 miejsce            Sokół Emil (12 l.)
 
  • 3 miejsce            Miazga Aleks (7,5 l.)

Nagrody dla najlepszych w postaci ilustrowanych książek  ufundowało SKF „Odek”. Latawce zrzeszonych modelarzy w modelarni „IKAR” i Filii nr 2 wykonywano pod nadzorem Pana Zygmunta Osaka, który również służył radą niezrzeszonym, czuwał nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem tej imprezy.  
 
1

Serdecznie gratulujemy  zwycięzcom i zawodnikom za wykonanie latawców, wzięcie udziału w mistrzostwach i sportową rywalizację.  

Źródło: SDK Mielec